Osiedle Żegrze… warte Poznania

mar/14

19

Poznański bezpieczny rower – znakowanie rowerów

Miasto Poznań i Komenda Miejska Policji w Poznaniu zachęca do bezpłatnego znakowania i rejestracji rowerów. W ramach akcji: zarejestrujemy Twój rower przypisując mu indywidualny numer, umieścimy w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów, otrzymasz potwierdzenie przystąpienia do programu. Do udziału w programie zapraszamy osoby pełnoletnie oraz dzieci wraz z rodzicami posiadające rower spełniający wymogi bezpieczeństwa. Znakowanie rowerów nie niszczy lakieru – jest całkowicie bezpieczne.

Rejestracji i oznakowaniu podlega rower wyposażony w: co najmniej jedno światło tylne czerwone odblaskowe, co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym lub migającym światłem, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku, co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym lub migającym światłem, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec. Wytyczne zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia ze zmianami.

Akcja organizowana przez Miasto Poznań oraz Komendę Miejską Policji w Poznaniu. Rada Osiedla Żegrza zachęca wszystkich mieszkańców do znakowania rowerów i tym samym zabezpieczenia ich przed kradzieżą.

Sprawdź harmonogram: marzec, kwiecień (gdzie oznakować rower)

Sprawdź harmonogram: maj, czerwiec

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka