Osiedle Żegrze… warte Poznania

maj/14

10

Konkurs „Zielony Poznań”

Prezydent Miasta Poznania po raz dwudziesty pierwszy zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie „Zielony Poznań”.

Mieszkańcy Poznania, instytucje oraz podmioty gospodarcze mogą zgłaszać swoje zielone obiekty do oceny konkursowej w terminie od 10 maja do 20 czerwca 2014 r., w siedzibach rad osiedli, w Biurze Konkursu – Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, ul. Matejki 50, II piętro, pokój 213 –  oraz w siedzibach zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Obiekty konkursowe oceniane będą w pięciu kategoriach:

  • zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne
  • balkony, tarasy, loggie i okna
  • ogrody przydomowe
  • działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  • pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną bieżącego roku, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznych ogólnie dostępnych na terenach wcześniej niezagospodarowanych.

Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach – osiedlowym i miejskim. Najwyżej ocenione obiekty zielone w etapie osiedlowym zakwalifikowane zostaną do etapu miejskiego i spośród nich powołana przez Prezydenta Miasta Poznania komisja konkursowa wybierze najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w poszczególnych pięciu kategoriach

Dokonując oceny komisje będą brały pod uwagę oryginalny pomysł na aranżację zielonego obiektu, układ kompozycyjny, a także trafność doboru gatunków i odmian. Najwyżej oceniane będą te, które wyróżniają się na tle architektury miasta i pośród innych zgłoszonych terenów zielonych. Istotne też, aby były regularnie pielęgnowane i prawidłowo zadbane.

Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną fundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci II i III miejsca – cenne nagrody rzeczowe od sponsorów.

Od 1994 r. do 2013 r. włącznie, w XX dotychczasowych edycjach konkursu, udział wzięło 54526 uczestników. W każdej edycji liczba zgłaszanych obiektów zielonych wzrasta. W 2013 r. oceniono ich aż 5103. Zgłaszane obiekty charakteryzują się coraz bardziej pomysłowymi rozwiązaniami projektowymi i różnorodnością elementów architektury ogrodowej. Taka sytuacja cieszy organizatorów konkursu. Duża aktywność poznaniaków na rzecz tworzenia zielonych terenów tak w miejscu zamieszkania, jak w otoczeniu miejsca pracy, wpływa znacząco na estetykę miasta i poprawę jakości życia w Poznaniu.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia działki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Karta zgłoszenia obiektów zielonych innych niż działka na terenie ROD

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka