Osiedle Żegrze… warte Poznania

mar/20

26

Konsultacje społeczne online Planu Zrównoważonej Mobilności

Serdecznie zapraszamy do udziału w II etapie konsultacji społecznych dotyczących Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania, które przeprowadzi Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.
Państwa udział w konsultacjach społecznych jest dla nas szczególnie cenny z uwagi na to, że Plan Mobilności, który powstanie do listopada bieżącego roku, będzie kompleksowym dokumentem, który obejmie wszystkie zagadnienia dotyczące komunikacji i przemieszczania się w obrębie miasta Poznania. Plan Mobilności oraz opracowana przez Miasto Poznań Polityka Mobilności zastąpią dokumenty, które obecnie regulują kwestie transportu w Poznaniu – m.in. Politykę Transportową Miasta z 1999 r. i programy realizacyjne, takie jak Program Rowerowy z 2017 r. oraz uwzględni Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego na lata 2014-2025 oraz kwestie parkowania i rozwoju sieci drogowej.

Ze względu na stan epidemii nie będziemy mogli tych konsultacji przeprowadzić w formie tradycyjnych spotkań. Konsultacje odbędą się online w formie webinarium.
Do konsultacji będzie można dołączyć, wysyłając zgłoszenie na adres konsultacje@feps.pl.

Otwarte spotkanie konsultacyjne dla wszystkich chętnych mieszkańców odbędzie się:
w poniedziałek 30 marca o godz. 17:00 i potrwa ok. 1,5 godziny.

Do udziału w wideospotkaniu będzie potrzebny komputer albo smartfon, który ma połączenie z internetem. Przydadzą się również słuchawki lub głośniki. Nie będzie potrzebny mikrofon i kamera. Będzie dostępny czat.

Chęć udziału w konsultacjach online prosimy zgłaszać do 29 marca, w temacie maila podając termin konsultacji (30 marca).

Nadchodzące konsultacje będą składały się z prezentacji w formie webinarium, serii pytań uczestników oraz formularza. Podczas prezentacji zostaną przedstawione diagnoza sytuacji mobilnościowej w Poznaniu przygotowana przez firmę TRAKO Projekty Transportowe oraz założenia miejskiej Polityki Mobilności. W dalszej kolejności uczestnicy zostaną poproszeni o wypełnienie elektronicznych formularzy opinii. Pomogą one w wybraniu najważniejszych działań, które powinny znaleźć się w Planie Mobilności.

Przed spotkaniem, aby dobrze się do niego przygotować, prosimy o zapoznanie się z Raportem z I etapu konsultacji społecznych
TUTAJ

Więcej informacji dotyczących tych konsultacji znajdą Państwo
TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach!

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka