Osiedle Żegrze... warte Poznania

Poznański bezpieczny rower - znakowanie rowerów


Miasto Poznań i Komenda Miejska Policji w Poznaniu zachęca do bezpłatnego znakowania i rejestracji rowerów. W ramach akcji: zarejestrujemy Twój rower przypisując mu indywidualny numer, umieścimy w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów, otrzymasz potwierdzenie przystąpienia do programu. Do udziału w programie zapraszamy osoby pełnoletnie oraz dzieci wraz z rodzicami posiadające rower spełniający wymogi bezpieczeństwa. Znakowanie rowerów nie niszczy lakieru - jest całkowicie bezpieczne.


Rejestracji i oznakowaniu podlega rower wyposażony w: co najmniej jedno światło tylne czerwone odblaskowe, co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym lub migającym światłem, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku, co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym lub migającym światłem, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec. Wytyczne zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia ze zmianami.


Akcja organizowana przez Miasto Poznań oraz Komendę Miejską Policji w Poznaniu. Rada Osiedla Żegrza zachęca wszystkich mieszkańców do znakowania rowerów i tym samym zabezpieczenia ich przed kradzieżą.


Sprawdź harmonogram: marzec, kwiecień (gdzie oznakować rower) 1


Sprawdź harmonogram: maj, czerwiec 2Links:
  1. http://www.poznan.policja.gov.pl/images/stories/ha rmonogram-znakowania-marzec-kwiecien2015.pdf
  2. http://www.poznan.policja.gov.pl/images/stories/ha rmonogram_znakowania_maj_i_czerwiec.pdf
Post date: 2014-03-19 09:54:57
Post date GMT: 2014-03-19 08:54:57