Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Akcja odbioru liści - jak się zgłosić?

Właściciele, administratorzy i dozorcy  otrzymają pomoc w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. To kolejna edycja akcji prowadzone co roku przez Zarząd Dróg Miejskich.

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Oświadczenie Prezydenta Miasta Poznania ws. PSŻ

W ostatnich dwóch latach Miasto zainwestowało 1,5 mln zł w obiekt na Golęcinie, z którego korzysta Poznańskie Stowarzyszenie Żużla. W zeszłym sezonie, na start w 1. lidze klub otrzymał również jedną z wyższych dotacji sportowych - ponad 600 tys, zł. Oświetlenie, którego domaga się PSŻ to kwota rzędu nawet 8 mln zł, których w tym momencie w budżecie Miasta nie ma. Klub od początku miał wiedzę na ten temat. Znał też harmonogram prac modernizacyjnych. 

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Ruszyła akcja "Wspólnie POZmieniajmy"

13 tysięcy cebulek krokusów posadzono na skarpach przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1. Dzięki współpracy firm, organizacji pozarządowych i Urzędu Miasta Poznania w akcji "Wspólnie POZmieniajmy" wzięło udział blisko stu wolontariuszy.

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Dzień bez Samochodu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jutro, 22 września, będzie można podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Również bez biletu pojadą pasażerowie lokalnych pociągów do granicy województwa. Aby skorzystać z darmowego przejazdu wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego

W stolicy Wielkopolski uczczono Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego. Podczas uroczystości poznanianki i poznaniaków reprezentowali Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Nowa linia minibusowa połączy Antoninek, Zieliniec i Gruszczyn

Od poniedziałku, 2 października, pasażerowie będą mogli korzystać z nowej linii minibusowej nr 416. Poprawi komunikację w rejonie osiedla Antoninek, łącząc Zieliniec ze znajdującym się na terenie gminy Swarzędz Gruszczynem oraz ze stacją kolejową Antoninek PKM i trasą tramwajową na ul. Warszawskiej. Będzie to już czwarta linia minibusowa uruchomiona przez ZTM Poznań.

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Kolejna inwestycja z PBO służy mieszkańcom

Nowy plac zabaw na Szczepankowie jest już dostępny dla dzieci. Jego realizacja była możliwa dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu - projekt w głosowaniu mieszkańców zebrał aż 1232 głosy i zajął trzecie miejsce w tym rejonie.

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Zimowe staże w urzędzie

Ruszył nabór na kolejną edycję Programu Staży Studenckich. Do 15 października można wysyłać zgłoszenia. Na chętnych czeka ponad 80 miejsc. Staże potrwają cztery miesiące. 

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Tydzień Równości na placu Kolegiackim

Sobotni piknik na placu Kolegiackim będzie kulminacją Poznańskiego Tygodnia Równości 2023. Na poznaniaków i poznanianki czekać będą liczne warsztaty, dwa wyjątkowe spektakle, koncert oraz nietypowy, wielki bal.

Dodano: September 20, 2023, 10:00 pm

Prace drogowe na ul. Estkowskiego

21 i 22 września (czwartek i piątek) układana będzie nawierzchnia bitumiczna jezdni ul. Estkowskiego wzdłuż powstającej drogi rowerowej. Konieczne będzie czasowe zamykanie kolejnych odcinków dla kierowców nadjeżdżających od ronda Śródka.

Dodano: September 19, 2023, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka