Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Oddali hołd ofiarom Czerwca'56

Skwer u zbiegu ulic Jeżyckiej i Poznańskiej oficjalnie nosi już imię doktora Józefa Granatowicza. W niedzielę został uroczyście otwarty. Upamiętniono też ofiary Czerwca '56. Kwiaty złożono pod tablicami Petera Mansfelda, Romka Strzałkowskiego oraz tablicą ku czci Powstania Poznańskiego, umieszczonej na ścianie Miejskiego Szpitala im. Franciszka Raszei.

Dodano: June 23, 2018, 10:00 pm

Bracia Kurkowi świętują

"Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie" - to motto Bractwa Kurkowego, które w sobotę obchodziło 25-lecie swojej reaktywacji. W uroczystym świętowaniu wziął udział także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Dodano: June 22, 2018, 10:00 pm

Zaczęły się wakacje!

Uczniowie zakończyli rok szkolny. Przed nimi dwa miesiące wakacji. Do szkoły wrócą dopiero 3 września. W tym czasie poznańskie placówki nie będą stały puste. Lada dzień rozpoczną się wakacyjne remonty.

Dodano: June 21, 2018, 10:00 pm

Szkoła na Sarmackiej coraz większa

Rozbudowa podstawówki i przedszkola przy ul. Sarmackiej nabiera rozpędu. Już od września dzieci z Naramowic będą uczyć się w nowych, większych salach lekcyjnych. Do dyspozycji dostaną też nowe sale terapeutyczne.

Dodano: June 21, 2018, 10:00 pm

Pracownia ARPA z zespołem stworzyła najlepszy projekt na Kładkę Berdychowską

Ogłoszono wyniki konkursu na wykonanie koncepcji architektonicznej kładki Berdychowskiej nad Wartą i Cybiną, która ma połączyć Chwaliszewo, Ostrów Tumski i Berdychowo. Wygrała praca kryjąca się pod numerem 622435, którą stworzył zespół autorski pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszły również: SKI Studio Błażej Szurkowski, MS86A Maciej Sokolnicki Architekt oraz Adam Turczyn. W drugiej połowie 2019 roku powinny ruszyć prace budowlane, a dwa lata później kładka ma zostać oddana do użytku.

Dodano: June 21, 2018, 10:00 pm

Czerwiec '56 - program obchodów

Od kilkunastu dni Poznań czci pamięć uczestników zrywu poznańskiego Czerwca '56. Kulminacja obchodów odbędzie się w czwartek, 28 czerwca, ale już w najbliższą niedzielę będzie można złożyć kwiaty pod tablicą Romka Strzałkowskiego i wziąć udział w biegu pamięci.

Dodano: June 21, 2018, 10:00 pm

Poznań - miasto bez barier

Poznań jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Miasto zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu "Lider Dostępności". Nagrodę odebrała Dorota Potejko, pełnomocniczka prezydenta miasta ds. osób z niepełnosprawnościami, podczas VI Kongresu Urbanistyki Polskiej, który odbył się w piątek w Gdyni.

Dodano: June 21, 2018, 10:00 pm

Policja wyłapie trucicieli

Poznańska policja zamierza kupić samochód, przystosowany do kontroli poziomu emisji spalin oraz natężenia hałasu. Pozwoli to jeszcze skuteczniej karać kierowców zanieczyszczających środowisko i zakłócających spokój mieszkańców. Połowę kwoty potrzebnej na zakup pojazdu wyłoży Miasto Poznań.

Dodano: June 21, 2018, 10:00 pm

Weekend w Poznaniu

Całe miasto już odlicza dni do rozpoczęcia wakacji. Gorącą atmosferę w weekend zapewnią koncerty na świeżym powietrzu, nocne zwiedzanie i historyczny bieg. Nikt nie będzie się nudzić!

Dodano: June 21, 2018, 10:00 pm

Czempiński Węzeł Przesiadkowy otwarty

Czempiński Węzeł Przesiadkowy powstał w związku z uruchomieniem Poznańskiej Kolei Metropolitarnej. Przy dworcu są trzy parkingi, na których stanąć może łącznie aż 148 samochodów i kilkadziesiąt rowerów. To prawdziwa rewolucja komunikacyjna dla gminy.

Dodano: June 20, 2018, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka