Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Poznańskie Targi Książki i Edukacji

Od 1 do 3 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się XXIII Targi Edukacyjne oraz Poznańskie Targi Książki. Towarzyszyć im będą Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dodano: February 20, 2019, 11:00 pm

74. rocznica zakończenia walk o Poznań

23 lutego 1945 roku zakończyła się okupacja niemiecka w Poznaniu. Z okazji 74. rocznicy tego wydarzenia, w czasie uroczystości na Cytadeli, upamiętnieni zostaną wszyscy, którzy brali udział w walkach o wyzwolenie miasta.

Dodano: February 20, 2019, 11:00 pm

Targi "Gardenia" otwarte

"Gardenia" to jedno z największych wydarzeń z dziedziny ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Od czwartku na Międzynarodowych Targach Poznańskich na zwiedzających czeka oferta ponad 500 wystawców oraz liczne atrakcje towarzyszące - m.in. warsztaty "Las w żarówce" i konkurs "Inspiracje-aranżacje". Targi potrwają do 23 lutego.

Dodano: February 20, 2019, 11:00 pm

Konkurs dla młodych architektów

Miasto Poznań we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Uniwersytetem Artystycznym i Politechniką Poznańską ogłasza konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną terenów wzdłuż ulicy Głogowskiej i Roosevelta oraz dalszych aż do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

Dodano: February 20, 2019, 11:00 pm

Wybory do rad osiedli: ostatni moment na zgłoszenie!

Piątek, 22 lutego to ostatni dzień, kiedy można zgłosić swoją kandydaturę i wystartować w wyborach do rad osiedli. Warto to zrobić, by wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś dla lokalnej społeczności. Na podjęcie decyzji zostało jednak niewiele czasu. Wybory do rad osiedli odbędą się 24 marca.  

Dodano: February 20, 2019, 11:00 pm

Setne dziecko z in vitro w Poznaniu

Sukces miejskiego in vitro: dzięki niemu urodziło się już setne dziecko. Aż 180 poznanianek jest w ciąży, a popularność programu rośnie.

Dodano: February 20, 2019, 11:00 pm

Uczcili 77. rocznicę Akcji Bollwerk

77 lat temu żołnierze Armii Krajowej i mieszkańcy Chwaliszewa zniszczyli magazyny Wermachtu w porcie rzecznym nad Wartą. Pożar, który wybuchł w nocy z 20 na 21 lutego 1942 roku, pochłonął zapasy okupanta - żywność i odzież. O spektakularnej Akcji Bollwerk, przypomniały w czwartek władze miasta, kombatanci i poznańscy uczniowie.

Dodano: February 20, 2019, 11:00 pm

W Poznaniu rozmawiano o języku i demokracji

Jakie działanie ma słowo? Czym jest mowa nienawiści? Czy język jest demokratyczny? Nad tymi i wieloma innymi kwestiami dyskutowali uczestnicy debaty z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dyskusja w Centrum Kultury Zamek przyciągnęła tłumy poznaniaków.

Dodano: February 19, 2019, 11:00 pm

Poznańska spalarnia nie wpływa na jakość powietrza. Pokazują to wyniki kontroli

Poznańska Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) nie wpływa na pogorszenie jakości powietrza. Łączna emisja pyłów PM10 i PM2,5, które przyczyniają się do występowania smogu, w przypadku ITPOK w całym 2018 roku wyniosła zaledwie 3% dopuszczalnego limitu wyznaczonego dla instalacji.

Dodano: February 19, 2019, 11:00 pm

Przetarg na budowę kolejnych parkingów Park&Ride

Firmy, które chcą zaprojektować, wybudować i wyposażyć trzy parkingi Park&Ride w Poznaniu, mogą składać swoje oferty do 8 marca. Parkingi będą zlokalizowane przy rondzie Starołęka, przy ul. Biskupińskiej oraz przy ul. św. Michała.

Dodano: February 19, 2019, 11:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka