Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Pierwszy Światowy Dzień Ubogich

"Nie miłujemy słowem i językiem, ale czynem i prawdą" - tymi słowami z Listu Św. Jana Apostoła papież Franciszek zainicjował pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Inicjatywę, poświęconą ubogim i potrzebującym, wspomógł także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który wspólnie z Metropolitą Poznańskim abp. Stanisławem Gądeckim podzielił się z ubogimi ciepłym posiłkiem.

Dodano: November 18, 2017, 11:00 pm

Betlejem Poznańskie 2017 otwarte!

Pokazy ognia i akrobacje, upominki, grzane wino i mnóstwo zabawy - to wszystko czekało na poznaniaków, którzy przyszli w sobotni wieczór na uroczyste otwarcie tegorocznego Betlejem Poznańskiego na placu Wolności.

Dodano: November 17, 2017, 11:00 pm

Plażojada już gotowa!

Plaże i nabrzeża trzech poznańskich jezior - Kierskiego, Strzeszyńskiego i Rusałki - zostały zrewitalizowane. W sobotę oddano do użytku m.in. nowe place zabaw i miejsca aktywności fizycznej, a także niezbędną dla plażowiczów, rowerzystów i pieszych infrastrukturę. To wszystko, za ok. 4,5 mln zł, powstało w ramach realizacji projektu "Plażojada - Szlakiem Trzech Jezior: Rusałka, Strzeszynek, Kiekrz", wybranego przez mieszkańców miasta w Poznańskim Budżecie Obywatelskim (PBO) w roku 2016.

Dodano: November 17, 2017, 11:00 pm

Kolej - priorytet metropolii

W przyszłym roku ruszą pierwsze połączenia w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. To wspólna inicjatywa Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz gmin i powiatów położonych wzdłuż linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego.

Dodano: November 16, 2017, 11:00 pm

7 pomysłów na weekend w Poznaniu

Weekend 17-19 listopada to gratka  dla miłośników teatru, kultury, przyrody czy sportu. Każdy z znajdzie dla siebie niezwykle ciekawe atrakcje. Na poznaniaków czeka m.in. Poznańskie Betlejem, premiera spektaklu "Rodzina" czy licytacja dzieł sztuki.

Dodano: November 16, 2017, 11:00 pm

Poznań ambasadorem Karty Różnorodności

Miejskie instytucje - Zarząd Dróg Miejskich oraz Poznańskie Centrum Świadczeń - podpisały Kartę Różnorodności. Sygnatariusze zadeklarowali tym samym wprowadzanie polityki zarządzania różnorodnością i przeciwdziałania dyskryminacji w tych jednostkach.

Dodano: November 16, 2017, 11:00 pm

Dąbrowskiego przejezdna od poniedziałku

Po dwóch miesiącach prac, zgodnie z planem, tramwaje wracają na ul. Dąbrowskiego. Od poniedziałku, 20 listopada, będzie ona w pełni przejezdna. Tramwaje będą mogły jechać szybciej i przede wszystkim ciszej niż dotychczas.

Dodano: November 16, 2017, 11:00 pm

Korekta organizacji ruchu na ul. Garbary

Od piątku, 17 listopada, obowiązywać będzie zmodyfikowana organizacja ruchu na ul. Garbary oraz ul. Strzeleckiej tuż przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Cele jest płynniejszy ruch autobusów i samochodów.

Dodano: November 15, 2017, 11:00 pm

Poznańskie Betlejem pełne atrakcji

Jarmark, rozświetlenie choinki i tradycyjny już konkurs rzeźbienia w lodzie - to wszystko czeka nas podczas tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Jednym z punktów kulminacyjnych będzie w tym roku wielka parada. Pochód przemaszeruje ulicą Paderewskiego, która na czas jarmarku zmieni się w świąteczny trakt.

Dodano: November 15, 2017, 11:00 pm

Będą nowe mieszkania na Ratajach

Ponad 3 5 mln zł zasili w najbliższym czasie budżet Poznania. R ozstrzygnięto kolejny przetarg na zakup działki przeznaczonej pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową na Ratajach. S przeda no teren y po ogródkach działkowych w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Malta.

Dodano: November 15, 2017, 11:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka