Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Remont jezdni na ulicach Kasprzaka i Matejki

W poniedziałek, 4 lipca rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na ulicach Kasprzaka i  Matejki. Prace będą prowadzone etapami.

Dodano: June 29, 2022, 10:00 pm

Ostatni dzień na złożenie deklaracji do CEEB

Do 30 czerwca 2022 r. należy złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Na spełnienie tego obowiązku został więc zaledwie dzień. Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza. Wiedza o tym, z jakich źródeł ogrzewania korzystają mieszkańcy, ułatwi likwidację głównego źródła zanieczyszczeń - starych pieców, czyli tzw. kopciuchów. 

Dodano: June 29, 2022, 10:00 pm

Zintegrowane Centrum Opieki i Teleopieki - nowy nabór

Poznańscy seniorzy, seniorki i osoby potrzebujące wsparcia mogą zgłaszać się do bezpłatnego projektu teleopieki. Każdy, kto weźmie w nim udział, będzie mógł liczyć na pomoc przez 24 godziny na dobę oraz na bezpłatne usługi specjalistów.

Dodano: June 29, 2022, 10:00 pm

Eksperci będą doradzać prezydentowi w zakresie ochrony środowiska

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak powołał Radę Konsultacyjną ds. Ochrony Środowiska i Klimatu. Zasiądą w niej eksperci, profesorowie poznańskich uczelni. Nowo utworzony zespół ma być realnym wsparciem w obliczu wyzwań, jakie czekają Miasto w dobie zmieniającego się klimatu.

Dodano: June 29, 2022, 10:00 pm

Rozbudowa miejskiego monitoringu

Monitoring miejski się rozwija - siedem nowych punktów kamerowych stanęło na osiedlu Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo. Dzięki nim mieszkańcy tego rejonu mogą czuć się bezpieczniej. Inwestycja kosztowała ponad pół miliona zł. i powstała w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Dodano: June 29, 2022, 10:00 pm

Trwa metamorfoza ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego

Postępuje przebudowa ulicy Św. Marcin - na odcinku od ul. Ratajczaka do Al. Marcinkowskiego. Ułożone zostało już torowisko tramwajowe, trwa remont infrastruktury podziemnej, układana jest nawierzchnia jezdni i chodników, zaawansowane są również prace związane z siecią trakcyjną. Dzięki inwestycji mieszkańcy i turyści zyskają wygodną przestrzeń. 

Dodano: June 29, 2022, 10:00 pm

Uroczysta sesja Rady Miasta Poznania

29 czerwca, w święto patronów Poznania, odbyła się uroczysta sesja rady miasta. Statuetkę i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania przyznano prof. Wojciechowi Łączkowskiemu. Podczas wydarzenia wręczono też tytuły Zasłużonych dla Miasta Poznania oraz nagrody: naukową, artystyczną i sportową.

Dodano: June 28, 2022, 10:00 pm

Czerwiec '56 - program obchodów

Poznaniacy i poznanianki pamiętają o uczestnikach czerwcowego zrywu. Kulminacja obchodów odbędzie się we wtorek, 28 czerwca, na placu A. Mickiewicza, ale już dziś po raz pierwszy będą wręczone statuetki "Stukot '56". W przeddzień rocznicy Poznańskiego Czerwca zostaną nimi uhonorowane osoby, świadczące swoimi dokonaniami o wartościach, w imię których protestowano w 1956 roku. 

Dodano: June 26, 2022, 10:00 pm

Wsparcie psychologiczne i psychiatryczne dla osób z Ukrainy [AKTUALIZACJA]

Miasto Poznań przygotowało bazę instytucji, organizacji i podmiotów prywatnych gotowych bezpłatnie udzielić wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego osobom przybywającym z Ukrainy.

Dodano: March 3, 2022, 11:00 pm

Uchodźcy z Ukrainy - najczęściej zadawane pytania [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

Do urzędu miasta spływają liczne pytania związane z wojną w Ukrainie i sytuacją obywateli i obywatelek tego kraju. Poniżej przedstawiamy te najczęściej zadawane - wraz z odpowiedziami. 

Dodano: February 28, 2022, 11:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka