Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Koronawirus - zmiany w zaleceniach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejny etap odmrażania gospodarki. Od najbliższej soboty, 30 maja, będą obowiązywać nowe zasady zasłaniania nosa i ust. Z kolei od 6 czerwca otwarte będą kina, teatry i siłownie.

Dodano: May 26, 2020, 10:00 pm

POSUM testuje bramkę odkażającą

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych testuje pierwszą w Wielkopolsce bramkę odkażającą. Urządzenie, które ułatwia walkę z wirusami i bakteriami, stanęło przy głównym wejściu do budynku. 

Dodano: May 26, 2020, 10:00 pm

Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej coraz bliżej

Zbliża się termin oddania do użytku drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Słonecznej. Mocno zaawansowane prace toczą się już na całym odcinku. Po jego połączeniu z oddanym jesienią ubiegłego roku fragmentem rowerowego traktu, cykliści będą mogli bezpiecznie przemieszczać się od okolic Stadionu Miejskiego do centrum.  

Dodano: May 26, 2020, 10:00 pm

Poznań cały w kwiatach

Już niedługo stolicę Wielkopolski pokryją wielokolorowe kobierce różnych odmian begonii, aksamitek czy pelargonii. W ciągu kilku tygodni Zarząd Zieleni Miejskiej w różnych częściach miasta posadzi ponad 40 tys. kwiatów.

Dodano: May 26, 2020, 10:00 pm

30 lat temu oddano głos obywatelom

W środę, 27 maja przypada 30. rocznica pierwszych w pełni wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych w powojennej Polsce. Zapoczątkowały one proces odrodzenia samorządu terytorialnego i dały lokalnym społecznościom możliwość decydowania o przyszłości swoich małych ojczyzn. Dzisiaj reforma samorządowa jest uznawana za jedno z największych osiągnięć III RP.

Dodano: May 26, 2020, 10:00 pm

Testy buspasów przed zmianą organizacji ruchu

W środę, 27 maja, przeprowadzono testy rozwiązań dla autobusów i tymczasową infrastrukturę w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej. Rozwiązania te usprawnią komunikację miejską w czasie częściowego zamknięcia ul. Naramowickiej.

Dodano: May 26, 2020, 10:00 pm

Przemoc domowa - kompleksowa pomoc

Osoby doświadczające krzywdy w Poznaniu nie są pozostawione bez pomocy. Poniżej przedstawiamy bazę miejskich instytucji i współpracujących z miastem organizacji pozarządowych udzielających bezpłatnego, specjalistycznego wsparcia w sytuacjach związanych z przemocą domową. Oferują one nie tylko porady psychologiczne i prawne, ale również - w przypadku Punktu Interwencji Kryzysowej - pomoc lokalową. 

Dodano: April 15, 2020, 10:00 pm

Jak załatwić sprawy w urzędzie - najważniejsze informacje [Aktualizacja]

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od poniedziałku, 25 maja w każdym urzędzie powinna być możliwość osobistego załatwienia sprawy. W Urzędzie Miasta Poznania można to zrobić już od 6 maja, a od 11 maja - można też zarezerwować wizytę online. Cały czas zachowywane są najwyższe standardy bezpieczeństwa. W dalszym ciągu zachęcamy również do załatwiania spraw zdalnie. [Aktualizacja: 25.05.20].

Dodano: March 26, 2020, 11:00 pm

#kulturanawynos - zaproś ją do swojego domu! [AKTUALIZACJA]

Poznańska kultura nadal działa - choć z konieczności w sieci. Instytucje kultury, także te pozarządowe, zawiesiły działalność stacjonarną, ale nie zwalniają obrotów. Zapraszamy na wycieczki po wystawach, projekcje filmowe czy koncerty, w których weźmiecie udział bez wychodzenia z domu. Ponadto poznańscy twórcy najciekawszych inicjatyw kulturalnych mogą wziąć udział w miejskimkonkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca.

Dodano: March 18, 2020, 11:00 pm

Wsparcie psychologiczne - skorzystaj z porad specjalistów!

W związku z epidemią koronawirusa zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologów. Poniżej udostępniamy numery telefonów i adresy mailowe instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz podmiotów prywatnych gotowych do udzielania wsparcia psychologicznego osobom szczególnie tego potrzebującym. [Database of persons ready to provide psychological support - on a remote basis and free of charge for people in crisis arising from coronavirus pandemic].

Dodano: March 18, 2020, 11:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka