Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Na Grunwaldzie powstaje nowoczesna szkoła

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 wkrótce zyskają lepsze warunki nauki. Dzieci i młodzież przeniosą się do budynku przy ulicy Kanclerskiej. Obecnie trwa remont, który pozwoli przystosować go do potrzeb osób niepełnosprawnych i zadbać o ich rozwój.

Dodano: April 25, 2018, 10:00 pm

Tłumy na dniach przedsiębiorczości

Eksperci z ponad 80 firm i instytucji, kilkadziesiąt spotkań, warsztatów i paneli dyskusyjnych i prawie 4,2 tysiąca uczestników - tak wyglądała 8. edycja Dni Przedsiębiorczości Poznań.

Dodano: April 25, 2018, 10:00 pm

Miasto zamieni się działkami z PKN Orlen

Poznań chce nabyć od Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA prawo do użytkowania wieczystego trzech atrakcyjnych działek, w tym dwóch położonych w ścisłym centrum. W zamian sprzeda koncernowi naftowemu część działki przy ul. Strzeszyńskiej.

Dodano: April 24, 2018, 10:00 pm

Mieszkajmy w Poznaniu - debata

Jakich mieszkań potrzeba poznaniakom? Jak stworzyć przyjazne osiedla i co można poprawić, a co warto kontynuować w miejskiej polityce mieszkaniowej? O tym wszystkim dyskutowano podczas kolejnego otwartego spotkania "Poznań #2023".

Dodano: April 24, 2018, 10:00 pm

Bezpieczniejsze przejście dla pieszych

W połowie maja gotowe będzie nowe przejście dla pieszych przez ul. Estkowskiego na Ostrowie Tumskim. Zastąpi ono niebezpieczne przejście po drugiej stronie mostu Chrobrego, na wysokości ul. Chwaliszewo.

Dodano: April 24, 2018, 10:00 pm

Anna Bikont z Nagrodą im. Adama Mickiewicza

Anna Bikont, autorka książki "Sendlerowa. W ukryciu", jest tegoroczną laureatką Nagrody im. Adama Mickiewicza. Ogłoszono też nazwiska trojga twórców nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka. To Szczepan Kopyt, Wiktor Marzec i Ilona Witkowska.

Dodano: April 23, 2018, 10:00 pm

MPK planuje przyszłe remonty

MPK Poznań ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej remontu torowiska i sieci trakcyjnej na ul. 28 Czerwca 1956 r. oraz torowiska na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. To pierwszy krok w kierunku remontów, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż w roku 2020. Już teraz jednak poznański przewoźnik chce mieć przygotowaną dokumentację projektową, by dobrze zaplanować prace w następnych latach.

Dodano: April 23, 2018, 10:00 pm

Koniec testowania

Na polecenie prezydenta Jacka Jaśkowiaka zakończył się próbny okres tymczasowej organizacji ruchu w okolicach Starego Browaru i na skrzyżowaniu ulic Wielkiej i Garbary. W obu miejscach zaplanowane zmiany sprawdziły się.

Dodano: April 23, 2018, 10:00 pm

Poznań za pół ceny

Nadchodzący weekend to czas ogromnych zniżek! Wielkimi krokami nadchodzi 11. edycja akcji "Poznań za pół ceny". Około 165 partnerów w aż 6 kategoriach zaoferuje mieszkańcom i turystom wiele atrakcji!  

Dodano: April 23, 2018, 10:00 pm

Rozlicz PIT w Poznaniu. To się opłaca!

To już ostatnie dni na rozliczenie PIT-u. Termin złożenia rocznych zeznań podatkowych upływa 30 kwietnia. Osoby, które rozliczą się w Poznaniu, mogą liczyć na dodatkowe korzyści - na przykład tańszą kartę PEKA. Wszystko w ramach akcji "Zamień PIT-y na benefity".

Dodano: April 23, 2018, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka