Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Poznaniacy uczcili 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W imieniu mieszkańców kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym to historyczne wydarzenie złożyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Dodano: September 26, 2021, 10:00 pm

Rockwool poszukuje kolejnych specjalistów do pracy

To właśnie w Poznaniu od pięciu lat powstają idee, usprawnienia i rozwiązania, z których korzystają fabryki i biura grupy Rockwool na całym świecie. Firma jest światowym liderem m.in. w produkcji skalnej wełny mineralnej do izolacji budynków. I chociaż w stolicy Wielkopolski nie wytwarza się tych materiałów, to zlokalizowane tu centrum kompetencyjne opracowuje rozwiązania dla całej firmy. Dlatego poszukuje pracowników do nowej siedziby w kompleksie biurowym Nowy Rynek.

Dodano: September 26, 2021, 10:00 pm

Zmiana organizacji ruchu na ul. Złotowskiej

Wzdłuż ul. Złotowskiej powstaje droga rowerowa z chodnikiem. Kolejne prace wiążą się z koniecznością zmian organizacji ruchu, które planowane są od 28 września do 1 października (wtorek-piątek).

Dodano: September 26, 2021, 10:00 pm

Zmiany w gospodarce odpadami

Miasto przygotowuje się do przeprowadzenia postępowania przetargowego na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości zamieszkanych i niezamieszkanych położonych na terenie Poznania. Nowe umowy z firmami odbierającymi odpady komunalne zaczną obowiązywać od 1 lipca 2022 r. 

Dodano: September 26, 2021, 10:00 pm

POZAP - Poznań o zamówieniach publicznych

To największe, bezpłatne wydarzenie poświęcone zamówieniom publicznym w Polsce. Już w czwartek, 30 września do stolicy Wielkopolski zjadą specjaliści z całego kraju, aby porozmawiać o zamówieniach w dobie elektronizacji. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Miejskim.

Dodano: September 26, 2021, 10:00 pm

Tramwajem do ul. Lechickiej!

4 października uruchomiony zostanie kolejny odcinek trasy na Naramowice. Tramwaj dojedzie już nie tylko do ul. Włodarskiej, ale jeden przystanek dalej - do ul. Lechickiej.

Dodano: September 26, 2021, 10:00 pm

Poznań dla seniorów!

Dwa tygodnie pełne warsztatów, wykładów i drzwi otwartych - to wszystko czeka na poznańskich seniorów i seniorki. W sobotę, w samo południe Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania przekazał im symboliczne klucze do bram miasta.

Dodano: September 24, 2021, 10:00 pm

Noc spisowa

Czasu na udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest coraz mniej  - ankietę można wypełnić tylko do końca miesiąca. Osoby, które jeszcze tego zrobiły, mogą nadrobić zaległości podczas Nocy spisowej.

Dodano: September 23, 2021, 10:00 pm

Zmiana organizacji ruchu na Wildzie

Przebudowaną ul. Wierzbięcice kursują znów tramwaje, a prace modernizacyjne koncentrują się na węźle rozjazdowym u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Wykonawca inwestycji planuje tam 27 września (w poniedziałek) zmienić organizację ruchu.

Dodano: September 23, 2021, 10:00 pm

Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii

Wzrost zachorowań na COVID-19 i niepewna sytuacja z tego wynikająca może budzić duży niepokój. Poznanianki i poznaniacy potrzebujący konsultacji psychologicznej w tym trudnym czasie mogą z niej skorzystać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Udostępniamy numery telefonów i adresy mailowe specjalistów gotowych udzielić pomocy. [Database of persons ready to provide psychological support - on a remote basis and free of charge for people in crisis arising from coronavirus pandemic].

Dodano: November 4, 2020, 11:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka