Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Wybory do PE - jeszcze łatwiej dopisać się do spisu wyborców

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Każdy, kto chciałby zagłosować w Poznaniu, a nie jest tu zameldowany, może dopisać się do spisu wyborców. Od wtorku (23 kwietnia) będzie można to zrobić także na Winogradach i na Dębcu.

Dodano: April 18, 2019, 10:00 pm

Wielkanocny weekend w Poznaniu

V Bieg Zajączka Wielkanocnego, warsztaty tworzenia wianków czy koncert Don Vasyla - w wielkanocny weekend nie zabraknie atrakcji dla poznaniaków.

Dodano: April 18, 2019, 10:00 pm

Co zrobić z dzieckiem w czasie strajku?

Wiele wskazuje na to, że po świętach wielkanocnych strajk nauczycieli będzie kontynuowany. Od środy (24 kwietnia) wznowiona zostanie także oferta alternatywnych zajęć dla dzieci. Pełną opiekę zapewnią najmłodszym młodzieżowe domy kultury oraz organizacje, które nawiązały współpracę z Miastem Poznań. Propozycje przygotowały także miejskie instytucje kultury i sportu.

Dodano: April 18, 2019, 10:00 pm

Wielkanoc na sportowo

Osoby, które chcą spalić trochę kalorii i spędzić święta w sposób aktywny, mogą skorzystać z oferty Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W Niedzielę Wielkanocną wszystkie obiekty będą nieczynne. W drugie święto otwarte zostaną jednak basen i lodowisko. Ruchu zażyć będzie można także w sobotę.

Dodano: April 18, 2019, 10:00 pm

Rowerem przez ul. Solną

We wtorek, 23 kwietnia, otwarte zostanie dla rowerzystów skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną przez ul. Solną. Połączy ono ciąg rowerowy w ul. Kulasa ze znajdującym się na ul. Kościuszki.  Dzięki temu rowerzyści będą mogli szybciej i bezpieczniej poruszać się po centrum Poznania. Łatwiej będzie także dojechać z północnych i zachodnich osiedli do innych części miasta.

Dodano: April 18, 2019, 10:00 pm

Kolejny etap prac na autostradzie

W poniedziałek, 22 kwietnia od godz. 12.00 drogowcy rozpoczną przygotowania do wprowadzenia zmian w tymczasowej organizacji ruchu na kolejnej części autostradowej obwodnicy Poznania. Zmieniona organizacja ruchu zacznie obowiązywać od godzin porannych w środę, 24 kwietnia.

Dodano: April 18, 2019, 10:00 pm

Zmiany na ul. Jackowskiego

Nowe chodniki i jezdnia, więcej zieleni, ławki - ulica Jackowskiego na Jeżycach wkrótce wypięknieje. Prace budowlane ruszą tuż po świętach, podczas przebudowy obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Dodano: April 18, 2019, 10:00 pm

Prace PKP na przejazdach kolejowych [AKTUALIZACJA]

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., między 15 a 18 kwietnia, modernizowały przejazdy kolejowe na trasie Poznań - Piła. Prace będą kontynuowane 23, 24 i 27 kwietnia. Możliwe będą czasowe utrudnienia i zamknięcia.

Dodano: April 18, 2019, 10:00 pm

Konkurs na wspólny dziedziniec przed CK Zamek

Ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania placu przed Centrum Kultury Zamek. Ma on zostać powiększony i przekształcony w zielony dziedziniec. Znikną też z niego parkujące samochody.

Dodano: April 17, 2019, 10:00 pm

Wielkanoc - informacje komunikacyjne

W okresie Świąt Wielkanocnych wprowadzone będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Obowiązywać będą już od czwartku, 18 kwietnia, a ostatnie będą we wtorek, 23 kwietnia.

Dodano: April 14, 2019, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka