Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Testy na koronawirusa przy stadionie

Dzięki staraniom wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, a także dzięki zaangażowaniu Miasta Poznań i Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu, dwa punkty pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim w Poznaniu zostały uruchomione już w sobotę. Z punktów skorzystali pierwsi pacjenci. Dwa kolejne punkty zostały w sobotę otwarte przy ul. Słowiańskiej i Obornickiej.

Dodano: October 23, 2020, 10:00 pm

Zmiana czasu z soboty na niedzielę

W nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 października 2020 r. nastąpi zmiana czasu z tzw. letniego na czas tzw. zimowy. O godzinie 3:00 cofamy zegarki na godzinę 2:00.

Dodano: October 23, 2020, 10:00 pm

Koronawirus - nowe ograniczenia

Od najbliższej soboty, 24 października, w całej Polsce - także w Poznaniu - obowiązywać będą nowe obostrzenia. Zapowiedział je premier podczas piątkowej konferencji prasowej. Restauracje i bary będą mogły przygotowywać jedzenie tylko na wynos, a dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. 

Dodano: October 22, 2020, 10:00 pm

Zamknięcie wiaduktu na ul. Kurlandzkiej

Ze względów bezpieczeństwa wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej zostanie wyłączony z użytkowania 3 listopada. Jego stan techniczny nie pozwala na dalszą eksploatację. Choć wszystko jest gotowe do rozpoczęcia przebudowy obiektu, to jednak nie ma pewności, kiedy to nastąpi. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie uchylił bowiem postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu w związku z odwołaniami mieszkańców.

Dodano: October 22, 2020, 10:00 pm

Sezon grzewczy - jak uniknąć zagrożenia?

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przypomina o zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących w okresie jesienno-zimowym. To właśnie w tym czasie dochodzi do największej liczby zatruć tlenkiem węgla. 

Dodano: October 22, 2020, 10:00 pm

Prace na rynku Łazarskim także w weekend

Trwają prace na rynku Łazarskim przy montażu konstrukcji zadaszenia. Będą się one odbywać również w najbliższą sobotę i niedzielę. 

Dodano: October 22, 2020, 10:00 pm

Wzmocniona komunikacja przy cmentarzach

Już w najbliższy weekend wprowadzone zostaną wzmocnienia komunikacji publicznej umożliwiające dojazd do nekropolii poznańskich. W trosce o wspólne bezpieczeństwo zachęcamy do rozkładania w czasie zaplanowanych odwiedzin grobów swoich bliskich oraz unikania dużych skupisk ludzi. 

Dodano: October 22, 2020, 10:00 pm

Ekologiczny Targ Bernardyński

Na placu Bernardyńskim znów będzie można kupić eko przysmaki, bowiem w sobotę ponownie zagości tam Ekologiczny Targ Bernardyński.

Dodano: October 22, 2020, 10:00 pm

Poznań pamięta o Powstaniu Węgierskim

Dokładnie 64 lata temu - 23 października 1956 roku - Węgrzy wyszli na ulice, aby przeciwstawić się reżimowi komunistycznemu, a także wyrazić swoją solidarność z Polakami. W rocznicę wybuchu Powstania Węgierskiego władze Poznania złożyły kwiaty w kilku punktach miasta.

Dodano: October 22, 2020, 10:00 pm

Jak załatwić sprawy w urzędzie - najważniejsze informacje

W wyniku pandemii koronawirusa zmianie uległa organizacja obsługi klienta w siedzibach Urzędu Miasta Poznania. W większości przypadków osobista wizyta w urzędzie jest możliwa wyłącznie po uprzedniej rezerwacji miejsca. Jednocześnie przypominamy, że wiele spraw można załatwić online.

Dodano: October 21, 2020, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka