Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


SPP Łazarz. Zmiany na ul. Grunwaldzkiej, Ziętary i Marcelińskiej

W pierwszej połowie przyszłego tygodnia organizacja ruchu zgodna z projektem Strefy Płatnego Parkowania wdrożona zostanie na kolejnych trzech ulicach Łazarza.

Dodano: April 22, 2021, 10:00 pm

Dwie firmy chcą zrewaloryzować park Tysiąclecia

Dwie oferty złożono do przetargu, który wyłoni wykonawcę robót związanych z rewaloryzacją parku Tysiąclecia. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała ich otwarcia. Obie mieszczą się w kwocie, jaka była zarezerwowana na realizację tej inwestycji. Rozpoczęła się analiza nadesłanej dokumentacji.

Dodano: April 22, 2021, 10:00 pm

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy segment szkoły na Krzesinach

Podpisano akt erekcyjny i wmurowano go w fundamenty nowego segmentu szkoły na Krzesinach. To kolejna inwestycja, która poprawi warunki nauki poznańskich uczniów. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a przy ul. Tarnowskiej powstanie wielofunkcyjne połączenie budynków placówki. Ułatwi to poruszanie się między nimi bez wychodzenia na zewnątrz. Dwukondygnacyjny segment pomieści też dodatkowe sale dydaktyczne dla uczniów. 

Dodano: April 22, 2021, 10:00 pm

Dbamy o dobry stan poznańskich torowisk - plan remontów na rok 2021

20,5 mln zł przeznaczono w tym roku na odnowę infrastruktury torowo-sieciowej. Wśród zaplanowanych prac znajdują się remonty na pętlach Zawady i Piątkowska czy remont torowiska na ulicy Podgórnej. Powstaną także przystanki typu wiedeńskiego: Rynek Jeżycki na ul. Dąbrowskiego oraz Sielska na Głogowskiej. Niezwykle ważne jest skoordynowanie prac remontowych i wielu dużych inwestycji transportowych dofinansowanych przez UE. Podnosząc standard infrastruktury trzeba bowiem jednocześnie w jak najwyższym stopniu umożliwić przejezdność na trasach komunikacji miejskiej.

Dodano: April 22, 2021, 10:00 pm

"Fest Księgarnia"

Ruszył plebiscyt na ulubioną księgarnię poznaniaków! Czytelnicy mogą oddawać głosy na jedną z 29 działających w Poznaniu niezależnych księgarń. Wyniki poznamy pod koniec czerwca. 

Dodano: April 22, 2021, 10:00 pm

Tak może wyglądać plac Cyryla Ratajskiego

Więcej kwitnących roślin, uporządkowana przestrzeń i ławki - to tylko niektóre zmiany, jakie mogą pojawić się na placu Cyryla Ratajskiego. Na wniosek rady osiedla Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta zleciło przygotowanie projektu koncepcyjnego rewaloryzacji zieleni w tym miejscu.

Dodano: April 21, 2021, 10:00 pm

Sieć trakcyjna i zielone torowisko tramwaju na Naramowice

Prace na placu budowy trasy tramwajowej na Naramowice są coraz bardziej zaawansowane. Postępy dobrze widać w rejonie pętli Wilczak, gdzie montowana jest sieć trakcyjna i powstaje zielone torowisko. Od 24 kwietnia zmieni się organizacja ruchu na ul. Szelągowskiej, a ręczne sterowanie ruchem wahadłowym na ul. Naramowickiej obowiązuje w wydłużonych godzinach.

Dodano: April 21, 2021, 10:00 pm

Szczepienia - jak się rejestrować i zgłaszać [AKTUALIZACJA]

15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Seniorzy mogą zarejestrować się na trzy sposoby. Najprościej jest zadzwonić na infolinię lub do punktu szczepień, można też zarezerwować termin online. Pozostali dorośli będą mogli od najbliższego piątku zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Dodano: January 12, 2021, 11:00 pm

Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii

Wzrost zachorowań na COVID-19 i niepewna sytuacja z tego wynikająca może budzić duży niepokój. Poznanianki i poznaniacy potrzebujący konsultacji psychologicznej w tym trudnym czasie mogą z niej skorzystać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Udostępniamy numery telefonów i adresy mailowe specjalistów gotowych udzielić pomocy. [Database of persons ready to provide psychological support - on a remote basis and free of charge for people in crisis arising from coronavirus pandemic].

Dodano: November 4, 2020, 11:00 pm

Jak załatwić sprawy w urzędzie - najważniejsze informacje

W wyniku pandemii koronawirusa zmianie uległa organizacja obsługi klienta w siedzibach Urzędu Miasta Poznania. W większości przypadków osobista wizyta w urzędzie jest możliwa wyłącznie po uprzedniej rezerwacji miejsca. Jednocześnie przypominamy, że wiele spraw można załatwić online.

Dodano: October 21, 2020, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka