Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Na Głuszynie powstaje kompleks ogródków działkowych

Na niezagospodarowanym terenie w sąsiedztwie ul. Przy Lotnisku na Głuszynie budowany jest kompleks Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Powstanie tam 75 działek o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych wraz z domem działkowca, miejscami parkingowymi i infrastrukturą techniczną.

Dodano: August 3, 2020, 10:00 pm

Rozpoczyna się przebudowa ronda Rataje

W poniedziałek, 17 sierpnia, rozpoczną się zasadnicze prace związane z przebudową ronda Rataje. Od tego dnia tramwaje nie będą kursowały na odcinku wzdłuż ul. Jana Pawła II pomiędzy ul. Kórnicką a rondem. Dzień wcześniej, w nocy z 15 na 16 sierpnia, zmieni się organizacja ruchu dla samochodów w tym rejonie. Zakończenie przebudowy planowane jest na marzec 2022 roku. Pasażerowie komunikacji miejskiej zyskają wydzielone torowisko, wydłużone przystanki tramwajowo-autobusowe oraz buspas, piesi nowe chodniki, rowerzyści drogi, a kierowcy dodatkowe pasy ruchu.

Dodano: August 3, 2020, 10:00 pm

Darmowy bezprzewodowy internet

Poznaniacy i turyści mogą korzystać z kolejnych punktów darmowego dostępu do bezprzewodowego internetu. Miasto Poznań otrzymało na ten cel dofinansowanie unijne w ramach europejskiego programu WiFi4EU.

Dodano: August 3, 2020, 10:00 pm

Ruszyło Lato na Trakcie!

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zaprasza na bezpłatne spacery z przewodnikiem. W programie najciekawsze, najbardziej charakterystyczne, ale też mniej znane miejsca ze szlaku Traktu Królewsko - Cesarskiego. Wszystkie tegoroczne oprowadzania mają charakter premierowy.

Dodano: August 3, 2020, 10:00 pm

Niestachowska - zmiana organizacji ruchu pod wiaduktem kolejowym

Od czwartku, 6 sierpnia, zmieni sie organizacja ruchu w rejonie prac związanych z remontem wiaduktu kolejowego nad ul. Niestachowską.

Dodano: August 3, 2020, 10:00 pm

Oszczędność energetyczna w szkołach i przedszkolach

W wyniku współpracy Miasta i spółki Veolia Energia Poznań udało się wypracować oszczędności w szkołach i przedszkolach, które wcześniej zostały poddane termomodernizacji. Dzięki temu obniżono opłaty stałe za ogrzewanie. W lipcu podpisane zostały umowy na obniżenie mocy zamówionej w przedszkolach. Obecnie trwają prace nad trzecią edycją projektu.

Dodano: August 2, 2020, 10:00 pm

MPK przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa

Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań oraz poznańscy strażnicy miejscy przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach i tramwajach.

Dodano: August 2, 2020, 10:00 pm

Najładniejszy wianek dożynkowy - konkurs

Rusza konkurs na najładniejszy wianek dożynkowy w Poznaniu. Każdy mieszkaniec miasta może spróbować swoich sił - formularze zgłoszeniowe można będzie przesyłać do 24 sierpnia. 

Dodano: August 2, 2020, 10:00 pm

Restart w biznesie - bezpłatne szkolenia

Ruszają darmowe szkolenia, które pomogą przedsiębiorcom wrócić do biznesu. Mogą z nich skorzystać m.in. mikrofirmy i osoby samozatrudnione, których działalność zakłóciła epidemia.

Dodano: August 2, 2020, 10:00 pm

Jak załatwić sprawy w urzędzie - najważniejsze informacje

Planujesz odwiedzić Urząd Miasta Poznania w najbliższym czasie? Przypominamy, że w wyniku epidemii koronawirusa zmianie uległa organizacja obsługi klienta w siedzibach urzędu. Podpowiadamy, jak i gdzie załatwić najważniejsze sprawy. 

Dodano: March 26, 2020, 11:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka