Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Strefa Zdrowia na WOŚP

Podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, skorzystać będzie można z bezpłatnych badań oraz konsultacji medycznych na terenie Stadionu Miejskiego. Wszystko to w ramach Strefy Zdrowia, w której organizację włączyło się Miasto Poznań. 

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

Trwa przebudowa ulicy Św. Marcin

Podczas przebudowy kolejnego odcinka ul. Święty Marcin odsłonięto prawdopodobnie relikty Bramy Berlińskiej z XIX wieku. Dokumentowany jest również stan odkopanych fundamentów dawnego ogrodzenia Zamku. Aktualnie wykonawca koncentruje się na robotach ziemnych, widać też już pierwszy fragment nowej podbudowy pod torowisko tramwajowe.

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

Miejski Rzecznik Praw Uczniowskich w Poznaniu

Młodych poznaniaków wspierać ma Miejski Rzecznik Praw Uczniowskich. Powołanie osoby na to stanowisko jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby dzieci i młodzieży z poznańskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. 

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

Remont chodnika na ul. Grobla

Rozpoczyna się pierwszy większy remont chodnika w tym roku. Prace prowadzone będą na ul. Grobla i są finansowane z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

WOŚP: można wylicytować trening z prezydentem Poznania

- Moją pasją jest sport, dlatego co roku staram się proponować wspólne, aktywne spędzenie czasu. Tym razem zapraszam na siłownię - mówi Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania po raz kolejny dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

Zgłoszenia do Nagrody Artystycznej Miasta Poznania

Do 31 marca można przedstawiać kandydatury do Nagrody Artystycznej Miasta Poznania oraz stypendium dla młodych twórców z poznańskiego środowiska artystycznego. To już 32. okazja do uhonorowania w ten sposób wybitnych poznaniaków. 

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

Golden retrievery dla WOŚP

Podają łapę, pozują do zdjęć i dają się pogłaskać. Po raz 13. golden retrievery będą grały w Poznaniu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podpowiadamy, gdzie będzie można je spotkać.

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

Podsumowanie inwestycji rowerowych w 2021 roku

Infrastruktura rowerowa była ważnym elementem dużych miejskich inwestycji. W ubiegłym roku powstały też kolejne odcinki tras z Programu Rowerowego. Realizowano również projekty z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

Do szkół wraca nauka zdalna

Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego - czyli do zakończenia ferii zimowych we wszystkich województwach, uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz liceów, techników i szkół branżowych przejdą na tryb nauki zdalnej. Przedszkolaki i dzieci z klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuować naukę w formie stacjonarnej.

Dodano: January 25, 2022, 11:00 pm

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30

"Przejrzyj na oczy" - pod takim hasłem w niedzielę, 30 stycznia odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Poznania i całego kraju wyjdą tysiące wolontariuszy z puszkami, nie zabraknie też wielu atrakcji. W tym roku celem zbiórki jest wsparcie okulistyki dziecięcej w Polsce.

Dodano: January 24, 2022, 11:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka