Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Boże Ciało - informacje komunikacyjne

W Boże Ciało, w czwartek 20 czerwca, odbędzie się w Poznaniu ponad 50 procesji. Może to powodować lokalne utrudnienia w ruchu. Komunikacja publiczna tego dnia kursować będzie według niedzielnego rozkładu jazdy.

Dodano: June 18, 2019, 10:00 pm

Prace PKP - zamknięty przejazd

PKP kontynuuje remonty na trasie Poznań - Piła. W związku z tym w ten i następny weekend zamknięty będzie przejazd na ul. Lutyckiej.

Dodano: June 18, 2019, 10:00 pm

Absolutorium dla prezydenta Poznania

Rada Miasta przyznała absolutorium Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania. Za taką decyzją było 22 radnych, przeciw był jeden, a 8 wstrzymało się od głosu. Radni udzielili też prezydentowi wotum zaufania.

Dodano: June 17, 2019, 10:00 pm

Przebudowa torowiska na ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956r.

Wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) został złożony w Urzędzie Miasta Poznania.  Po jego otrzymaniu będzie można rozpocząć postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę przebudowy fragmentu torowiska na ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku.

Dodano: June 17, 2019, 10:00 pm

Zmiany na remontowanej autostradzie

Po trzech miesiącach rozbudowy autostradowej obwodnicy Poznania, dobiega końca drugi etap prac. Wprowadzona zostanie nowa tymczasowa organizacja ruchu. Nastąpi to w nocy z 21 na 22 czerwca (prace przygotowawcze będą trwały od 20 czerwca) - dwa pasy w każdym kierunku będą dostępne na jezdni północnej, czyli w kierunku Świecka.

Dodano: June 17, 2019, 10:00 pm

Artyści przeciw nienawiści - Stop Hate/Poster Show

Dziesiątki prac artystów z całego świata można będzie od piątku oglądać na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Łączy je jedno - sprzeciw wobec zorganizowanej nienawiści, nietolerancji i dyskryminacji. Wystawę "Stop Hate/Poster Show" patronatem objął Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dodano: June 17, 2019, 10:00 pm

Koncerty #NAFALACH - znamy cały program

Latem po raz kolejny będzie można wybrać się na bezpłatne koncerty w ramach cyklu #NAFALACH. Nad jeziorem Maltańskim i Strzeszyńskim wystąpi szesnaście zespołów.  Pierwszy z artystów zagra już 29 czerwca.

Dodano: June 17, 2019, 10:00 pm

Większe przedszkole na ul. Biskupińskiej

Niewielkie, dwuoddziałowe przedszkole nr 121 przy ul. Biskupińskiej na Strzeszynie po rozbudowie będzie mogło przyjąć ponad dwukrotnie więcej dzieci niż obecnie. Przekształci się w pięciooddziałową placówkę, do jakiej będzie mogło uczęszczać 125 przedszkolaków. Właśnie ogłoszono przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy.

Dodano: June 17, 2019, 10:00 pm

Koniec prac na ul. Palacza

Zakończyły się trwające od listopada ubiegłego roku roboty budowlane, związane z remontem ul. Palacza na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Podchorążych. W wyniku inwestycji ruch na ulicy został uspokojony, co poprawiło bezpieczeństwo poruszających się w tej okolicy pieszych.

Dodano: June 17, 2019, 10:00 pm

Wakacyjne remonty torów i dróg w Poznaniu

Zgodnie z harmonogramem, w czwartek 20 czerwca, po remoncie trakcji tramwaje wrócą na ul. Warszawską. Tego dnia rozpoczną się kolejne zaplanowane na 2019r. prace - na ulicach: Jana Pawła II i Głogowskiej. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji transportu publicznego i ruchu. W tym roku latem tramwaje, w godzinach szczytu, kursować będą co 12, a nie jak to było w poprzednich latach, co 15 minut.

Dodano: June 11, 2019, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka