Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Przebudowa ulicy Gdyńskiej

Podpisano umowę na projekt i przebudowę odcinka ul. Gdyńskiej - od granic Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Inwestycja poprawi płynność ruchu na jednej z głównych tras wylotowych z Poznania. Nowa droga będzie gotowa we wrześniu 2020 roku.

Dodano: August 12, 2018, 10:00 pm

Miejski program in vitro

Miejski program in vitro działa już rok. Przez ten czas na świat przyszło już 17 dzieci, w tym trzy pary bliźniąt, a kolejne rodziny już czekają na potomstwo.

Dodano: August 12, 2018, 10:00 pm

Początek prac na Górnym Tarasie Rataj

W poniedziałek, 13 sierpnia rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy torowiska na Górnym Tarasie Rataj. Pierwszy etap prac, podczas którego przebudowane będzie rondo Żegrze, ruszy 18 sierpnia. Całość, wraz z remontem trasy wzdłuż ulic Chartowo i Żegrze, zakończy się jesienią 2019 roku. Oprócz nowego, cichego torowiska powstaną również udogodnienia w postaci przejść naziemnych i zintegrowanych przystanków.

Dodano: August 12, 2018, 10:00 pm

Marsz Równości w Poznaniu

Kolorowy tłum przeszedł przez Poznań w 15. już Marszu Równości. W paradzie wziął udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

Dodano: August 10, 2018, 10:00 pm

Lokomotywa w parku Rataje

W czwartkową noc na teren parku Rataje został przetransportowany parowóz oraz wagon restauracyjny. Niedługo dołączy do nich lokomotywa wąskotorowa. Zabytkowe eksponaty uatrakcyjnią skansen Średzkiej Kolei Powiatowej.

Dodano: August 9, 2018, 10:00 pm

Szpital dziecięcy - rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę

Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę, który zajmie się budową szpitala dziecięcego w Poznaniu. Placówka ma pomieścić ponad 350 małych pacjentów. Znajdzie się w niej także zespół poradni specjalistycznych.

Dodano: August 9, 2018, 10:00 pm

Miasto odpiera zastrzeżenia CBA

Urząd Miasta Poznania nie zgadza się z żadnym z zarzutów CBA dotyczących Toru Poznań. Przeprowadzona przez Biuro kontrola była wybiórcza i pomijała ważne dokumenty. Dlatego pracownicy urzędu przygotowują ogólnodostępną Białą Księgę, by każdy mógł sam zapoznać się z całą dokumentacją dotyczącą tego terenu.

Dodano: August 9, 2018, 10:00 pm

Nowa linia autobusowa na Strzeszyn

Od 3 września mieszkańcy Strzeszyna zyskają całkowicie nową linię komunikacyjną. Autobusy z numerem 170 będą przewoziły pasażerów z okolic ul. Literackiej w rejon Al. Solidarności. To znaczące usprawnienie komunikacji zbiorowej na tym osiedlu.

Dodano: August 9, 2018, 10:00 pm

Weekend w Poznaniu

Od piątku poznaniacy mogą obejrzeć wiele seansów filmowych - rusza kolejna edycja festiwalu kin studyjnych "Nic tu się nie dzieje". Nie zabraknie również wydarzeń muzycznych - wielbiciele koncertów plenerowych mają w czym wybierać. Najmłodsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski nie zostali pominięci. Zajęcia językowe, warsztaty animacji czy podróż zabytkowym pociągiem to tylko niektóre  przykłady propozycji spędzenia najbliższych dni w Poznaniu.

Dodano: August 9, 2018, 10:00 pm

Potańcówka na Wolnym

400 seniorów i seniorek będzie mogło bawić się 2 września na "Potańcówce na Wolnym" w rytmach muzyki z lat 60., 70. i 80. 22 sierpnia będzie można odbierać wejściówki na wydarzenie.

Dodano: August 9, 2018, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka