Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Weekend w Poznaniu

Nadchodzący weekend to wiele atrakcyjnych wydarzeń odbywających się w stolicy Wielkopolski. Już teraz można dowiedzieć się, co działo się za drzwiami renesansowej karczmy czy poznać najlepsze rosyjskie filmy, które przyleciały do nas Sputnikiem.

Dodano: January 18, 2018, 11:00 pm

POSUM z nagrodami Hipokratesa

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zwyciężył w aż dwóch kategoriach plebiscytu Hipokrates Wielkopolski. Został Najbardziej przyjazną placówką służby zdrowia w Poznaniu i Najbardziej przyjazną placówką służby zdrowia w Wielkopolsce.

Dodano: January 18, 2018, 11:00 pm

Świecące listwy ostrzegają przechodniów

Testowo uruchomiono dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych przez ul. Estkowskiego i ul. Garbary. Listwy świecą w tych samych kolorach, co światła dla pieszych. Mają być dodatkowym elementem ostrzegającym, szczególnie dla osób z dysfunkcjami wzroku oraz dzieci, ale także tych wpatrzonych w ekrany swoich telefonów komórkowych.

Dodano: January 18, 2018, 11:00 pm

Nowa ulica św. Wawrzyńca

To już pewne - powstanie nowa ulica św. Wawrzyńca. Nowy odcinek drogi odciąży Jeżyce: zmniejszy ruch na ul. Dąbrowskiego, ułatwi jazdę kierowcom i pomoże pieszym. Miasto podpisało już umowę z prywatnym inwestorem, który dołoży do inwestycji 10 mln zł.

Dodano: January 18, 2018, 11:00 pm

Konwent rad obraduje w Poznaniu

Poznań jest gospodarzem Konwentu Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich. W dniach 17-19 stycznia uczestnicy zapoznają się m.in. z prowadzoną przez miasto polityką senioralną i rodzinną.

Dodano: January 17, 2018, 11:00 pm

Plan remontów torowo-sieciowych w 2018 roku

25 milionów złotych przeznaczono w tym roku na odnowę infrastruktury torowo-sieciowej. To ponad 8 razy więcej niż w 2014 roku i milion więcej niż rok temu. W planach jest m.in. modernizacja sieci trakcyjnej na ulicach 28 Czerwca 1956r., Murawa oraz Hetmańskiej, gdzie wymienione zostanie również torowisko. Pierwsze prace rozpoczną się już w marcu. Najdłuższy remont potrwa niewiele ponad dwa miesiące.

Dodano: January 17, 2018, 11:00 pm

Karta seniora - ruszył nabór partnerów

Wkrótce ruszy Poznańska Złota Karta - program zniżek dla seniorów. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć w nim udział, mogą zgłaszać się już teraz. Trwa też nabór partnerów kart dla rodzin wielodzietnych.

Dodano: January 17, 2018, 11:00 pm

Uwaga na silny wiatr!

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania ostrzega o możliwych zamieciach śnieżnych i silnym wietrze. W nocy z 18 na 19 stycznia  możliwe podmuchy w porywach do 90km/h.

Dodano: January 17, 2018, 11:00 pm

Komunikacja w Poznaniu przyspiesza

Remonty, modernizacje, czy wdrożenia i usprawnienia Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) spowodowały płynniejszy i szybszy ruch komunikacji publicznej. Tramwaje linii nr 5 i 6 zyskują dzięki temu prawie 4 minuty jadąc z Górczyna lub Grunwaldu na Rataje.

Dodano: January 16, 2018, 11:00 pm

Szlakiem trzech jezior: Plażojada się rozwija!

Plaże i nabrzeża trzech poznańskich jezior - Kierskiego, Strzeszyńskiego i Rusałki - zostały zrewitalizowane. To jednak nie koniec inwestycji w ramach Plażojady, która zostanie uzupełniona o punkt "Cyklostop". Zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski podpisał umowę na wykonanie stanicy i zadaszonego przystanku nad Jeziorem Kierskim.

Dodano: January 16, 2018, 11:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka