Osiedle Żegrze… warte Poznania

Informacje z Urzędu

Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza


Budujemy zielony Poznań

Schładzanie miast w trakcie fal upałów, zrównoważone gospodarowanie wodą, poprawa efektywności energetycznej budynków i jakości powietrza - to ważne wyzwania ekologiczne, przed którymi stają współczesne miasta. Właśnie rusza program "Ciepło dla Miast" umożliwiający zainteresowanym przedstawienie swojej wizji miasta przyszłości.    

Dodano: October 15, 2019, 10:00 pm

Nagrody dla nauczycieli

Prawie setka nauczycieli otrzymała Nagrody Prezydenta Miasta Poznania. To wyróżnienie za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Termin ich wręczenia jest nieprzypadkowy. 14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli popularny tzw. Dzień Nauczyciela. W uroczystości wzięli udział: Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta.

Dodano: October 15, 2019, 10:00 pm

Poznański biznes za różnorodnością

Już po raz drugi pracownicy centrów nowoczesnych usług dla biznesu w całej Polsce będą promować ideę różnorodności kulturowej w środowisku pracy. W akcję zaangażowały się również poznańskie firmy, które na ulicach miasta zaplanowały trzy flash moby.

Dodano: October 15, 2019, 10:00 pm

W weekend startuje Poznań Game Arena!

To największe w tej części Europy targi branży gamingowej i nowoczesnych technologii. Na uczestników czekają pokazy gier i sprzętu, turnieje e-sportowe, spotkania z twórcami i youtuberami, Cosplay Show oraz koncert z muzyką znaną z gier. Poznań Game Arena odbędzie się 18-20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Dodano: October 15, 2019, 10:00 pm

Nowa nawierzchnia na ul. Ogrodowej

Rozpoczyna się remont części ulicy Ogrodowej. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku od ul. Półwiejskiej po skrzyżowanie z ul. Krysiewicza. Będzie wygodniej, ciszej i bardziej estetycznie.

Dodano: October 15, 2019, 10:00 pm

Wyższe kary za nieuczciwe parkowanie

Radni zgodzili się na podniesienie opłat za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) bez ważnego biletu. Będzie ona zbliżona do tych za jazdę bez ważnego biletu w pojazdach komunikacji miejskiej i wyniesie 200 zł.

Dodano: October 14, 2019, 10:00 pm

Ekologiczna energia w Poznaniu

Poznań stawia na odnawialne źródła energii i chce zwiększyć ich wykorzystanie w mieście. Podczas wtorkowej sesji radni przyjęli uchwałę kierunkową w tej sprawie.

Dodano: October 14, 2019, 10:00 pm

Równa ulica z budżetu obywatelskiego

Trwa remont nawierzchni na ul. Kramarskiej. Nowością jest to, że po zakończeniu prac w osi jezdni znajdować się będzie pas, którym wygodniej będzie można poruszać np.: na rowerach. Zmiany na ulicy w sąsiedztwie Starego Rynku odbywają się w związku ze zwycięskim projektem z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dodano: October 14, 2019, 10:00 pm

Wielopokoleniowy pokaz mody w tanecznych rytmach DJ Wiki

Poznańskie seniorki i seniorzy razem z dziećmi oraz wnukami zaprezentują się w najmodniejszych stylizacjach sezonu podczas pokazu mody - "3 pokolenia, jeden styl". Pokaz z udziałem wyjątkowych modelek i modeli odbędzie się w sobotę, 19 października w Poznaniu. O oprawę muzyczną zadba najstarsza polska didżejka - DJ Wika. Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Dodano: October 14, 2019, 10:00 pm

Priorytet dla zieleni. Nowe nasadzenia, łąki, parki

Jesiony, lipy, dęby, klony oraz wiele innych gatunków - w sumie jesienią, wzdłuż poznańskich ulic zostanie posadzonych około 600 nowych drzew i ponad 1200 krzewów. Kontynuowane będzie też dolesianie terenów już porośniętych wysoką roślinnością. Do tego dochodzą nowe parki, skwery i łąki ekologiczne.

Dodano: October 13, 2019, 10:00 pm

 

Powyższe informacje są generowane automatycznie i pochodzą z serwisu miejskiego http://www.poznan.pl

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka