Osiedle Żegrze… warte Poznania

paź/19

29

Sportowe Żegrze otwarte!

Na Żegrzu, pomiędzy ulicami Bobrzańską i Milczańską, powstał nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt sportowy. Kompleks usytuowany w sąsiedztwie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Mogą z niego korzystać poznaniacy w każdym wieku. 

– Obiekt powstał dzięki Radzie Osiedla Żegrze, lokalnej społeczności i ich determinacji. Nie moglibyśmy dzisiaj podziwiać tego kompleksu, gdyby nie zgłoszenie projektu do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego i mieszkańcom, którzy na niego zagłosowali – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Dla Miasta najważniejsze jest to, że powstał kolejny wielofunkcyjny obiekt sportowy dla mieszkańców, dla wszystkich grup wiekowych. Staramy się, przy współpracy z Radą Miasta i rad osiedli, lokować tego typu obiekty w różnych częściach Poznania, żeby mieszkańcy mieli do nich jak najbliżej

Na „Sportowym Żegrzu” powstało boisko piłkarskie z nawierzchnią wykonaną z trawy syntetycznej, wielofunkcyjne boiska do piłki siatkowej i koszykówki oraz poliuretanowa bieżnia. Dla najmłodszych użytkowników przewidziano również plac zabaw wyposażony m.in. w kiwaki, huśtawki i bujaki na sprężynach. Wybudowana została także siłownia zewnętrzna i street workout z zestawem urządzeń sprawnościowych do ćwiczeń rekreacyjnych.

Pomysł stworzenia tego miejsca pojawił się w wyniku spotkań i rozmów Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7. Mieszkańcy zagłosowali za tym projektem w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, a Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP, Komendant Miejski PSP oraz Prezydent Miasta Poznania porozumieli się w kwestii użyczenia terenu. W styczniu 2018 r. uzyskano pozwolenie na budowę, następnie w kwietniu tego roku podpisano umowę z firmą Concept Trade na budowę kompleksu.

– Wykorzystano tu przestrzeń, która nie była zagospodarowana. W przyszłym roku powstaną tu również obiekty, które służyć będą strażakom do ćwiczeń  – dodaje Mariusz Wiśniewski.

 

Źródło: http://www.poznan.pl/mim/info/news/sportowe-zegrze-otwarte,139173.html?fbclid=IwAR3lOhDSFAVDzsPdzQVRZizxrp1bdtgvhkSi8vgv8wNsv_IYNyAjkXFv6mw

Osiedle Żegrze na Facebook'u - polub nas i bądź na bieżąco:

©2011-2016 Rada Osiedla Żegrze
Poznań

jQ style by Devoluxs
Edit by Łukasz Kapustka